

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.1 mm |
| Thickness | 1.02 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Gold |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Power Dissipation | 2.13 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Power Dissipation | 2.13 W |
| Number of Channels | 1 |
| Quiescent Current | 4 mA |
| Supply Type | Single |
| Nominal Supply Current | 4 mA |
| Output Power | 3.1 W |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 63 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | -85 dB |
| Max Output Power | 3.1 W |
| Type | 1-Channel Mono |
| Packaging | Reel |
| Load Impedance | 3 Ω |
| RoHS | Compliant |
Stock: 4650
Distributors
pcbx
Unit Price$0.46618
Ext.Price$0.46618
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.46618 | $0.46618 |
| 10 | $0.36595 | $3.65950 |
| 25 | $0.33070 | $8.26750 |
| 50 | $0.29884 | $14.94200 |
| 100 | $0.27005 | $27.00500 |
| 300 | $0.25749 | $77.24700 |
| 500 | $0.24551 | $122.75500 |
| 1000 | $0.23018 | $230.18000 |
